česky-anglicky.cz

Jazykový blog Evy Procházkové Jsem překladatelka, korektorka a soudní tlumočnice a jazyk anglický a český jsou mým denním chlebem.

V tomto jazykovém okénku bych se s vámi ráda podělila o to, s čím se v práci setkávám, co mě zaráží, co se mi nezdá a co se mi naopak líbí a je třeba pochválit. Nechci působit jako arbitr správnosti, ostatně co je správné, najdete v nepřeberném množství jazykových příruček.

Cílem blogu není hodnotit a být nekolegiální. Spíš než dobře – špatně mám radši dvojice užitečné – neužitečné, funguje – nefunguje, dává – nedává smysl a tak přistupuji i k textům, které zde prezentuji. Vítejte.

profesionální překlady, korektury a tlumočení včetně soudního ověření

V novém hávu

29. 2. 2016  /  Eva Procházková

Pač se počet pravidelných čtenářů přehoupl na závratné numero tři, řekla jsem si, že je potřeba trocha upgradovat design stránek.

Vše pro vaši spokojenost (Petře, Kačo a ty třetí). Sama mám u blogů radši, když jsou jedna velká dlouhá stránka – je pak snazší tam něco vyhledávat CTRL F, než rozklikávat každý jednotlivý příspěvek a přemýšlet, kde jsem to inkriminované viděla. Takhle ale aspoň nezapadnou starší příspěvky, myslím, že málokdo se k nim prokousal až dolů. Zároveň jsem byla nucena kvůli perexům projít starší příspěvky. Hm, ne všechno vidím pořád stejně, ale mazat to nebudu a aspoň třeba v budoucnu udělám nějaký aktualizovaný příspěvek na dané téma.© 2013–2024
Eva Procházková / www.proeba.cz
všechna práva vyhrazena

Vytvořil Petr Bobák